IPEKYOL HAKKINDA

1986'da kurulan Ipekyol’un ilk mağazası, 1989 yılında İstanbul'da Nişantaşı Rumeli Caddesi’nde açılmıştır. Ipekyol, günümüzde en prestijli kadın hazır giyim markaları arasında yer almaktadır. Pek çok başarılı kadın, özellikle Ipekyol'u tercih etmektedir.

Ipekyol hâlihazırda Kıbrıs, Kuzey Irak, Azerbaycan, Bahreyn, Kuveyt, Katar ve Suudi Arabistan olmak üzere yedi ülkede ürünlerini satışa sunmaktadır.

Ipekyol mağazaları, genellikle alışveriş merkezlerinin girişinde, ana rakiplerinin mağazalarının hemen yanında bulunur. Türkiye genelinde toplamda 142 Ipekyol mağazası mevcuttur.

Ipekyol, kaliteye önem veren ve hayatının her alanında kalite deneyimini yaşamak isteyen modern şehirli kadınların taleplerini karşılamak amacıyla yerel ve global pazarlar için koleksiyonlar geliştirmeye devam edecektir.

Türk tekstil sektöründe marka ve tasarımcı işbirliğini ilk kez gerçekleştiren Ipekyol, başarılı Türk tasarımcı Zeynep Tosun ile işbirliğine 2015 yılında başladı. 2016-17 Sonbahar-Kış sezonuna kadar devam eden bu iş birlik ile tasarımcı Zeynep Tosun’un gözünden Ipekyol kadını yorumlandı.

Ipekyol Zeynep Tosun Koleksiyonu:

Her stile ve vücut tipine uygun farklı fit’ler sunan Ipekyol Denim koleksiyonu, 2016 yılında kusursuz denim anlayışı ile mağazalarda ve online mağazada yerini aldı.

Ipekyol Denim Koleksiyonu:

Zarif Ipekyol tasarımlarının hayata geçirildiği Ayaydın-Miroglio Grubu’nun merkez ofisi, 2000 yılından bu yana Şişli- Bomonti’deki, 10.200 m² kapalı alana sahip olan 12 katlı “Akıllı Bina”da konumlanmaya devam ediyor.

 

 

Marka Kimliği:

 

Ne sunuyoruz?

Yüksek kaliteli ürünlerimiz; feminen ve gençleşen tarzımızla şehrin ritmini yakalarken hayatın her anını yakalamaları ve kendilerini daha iyi hissetmeleri için müşterilerimize ilham veriyoruz.

Ne söylüyoruz? (Marka Manifestosu)

IPEKYOL, feminen ve gençleşen tarzıyla kadınların hayatına keyif katar. 

Nasıl söylüyoruz? (Marka Tonu)

Hayattan keyif alan, kendinden emin, rahat ve samimi olarak ifade ediyoruz.

 

 

Mağazalar:

 

Çeşme Marina