İade ve Değişim

COVID-19 salgını kapsamında mağaza ve online işlemler hakkında bilgilendirme:
Satın aldığım ürünü nasıl değiştirebilirim?

www.ipekyol.com.tr adresinden satın almış olduğunuz kullanılmamış ve tadilat yapılmamış ürünlerinizi, fatura ya da fişiniz ile birlikte fatura tarihinden itibaren en geç 30 gün içerisinde herhangi bir Ipekyol mağazasından değiştirebilirsiniz.

Mağazadan değişim yapabilir miyim?

Faturanızı beyan ederek kullanılmamış ürünlerinizin değişimini 30 gün içinde mağazalarımızdan da yapabilirsiniz.

Satın aldığım ürünü nasıl iade edebilirim?

www.ipekyol.com.tr adresinden satın aldığınız ürünlerin iadesi için önce "Hesabım" sekmesinden ilgili siparişinizi seçmeniz ve talebinizi oluşturmanız gerekir. Sipariş satırında yer alan "Kargoya Verildi" yazısını tıklayın ve açılan sayfadaki “Siparişi İade” yönlendirmesi ile iade etmek istediğiniz ürünü ve iade sebebinizi seçerek süreci başlatabilirsiniz. Sonrasında paketinizden çıkan iade bilgilendirme formundaki talimatları uygulayarak herhangi MNG Kargo şubelerinden iade gönderiminizi bedelsiz olarak yapabilirsiniz. Teslimat adresi olarak iade formunun üzerinde yazan adresi kargo poşetini üzerine yapıştırıp kargonuzu bize gönderebilir ya da "ARVATO LOJİSTİK Ipekyol Online Orhanlı Orta Mh. Öztaş Sk. Logipark Sitesi No:11/1 D Blok Tuzla/İstanbul PK 34940 " adresini kullanabilirsiniz. Ürününüz ilgili birimimize ulaştığında ödeme tipine göre işleminiz başlatılmış olur ve ürün bedeli hesabınıza iade edilir. Mağazadan size gönderilen ürünlerimizin iadesi için iade formunu bu linke tıklayarak indirebilirsiniz. Formu yazdırıp, üzerindeki talimatları takip ederek iade işleminizi tamamlayabilirsiniz. İade talebinizin durumunu yine Hesabım sayfasında yer alan “İadelerim” bölümünden takip edebilirsiniz.

Mağazadan iade yapabilir miyim?

Ipekyol.com.tr’den aldığınız ürünlerin iadesini mağazalarımıza yapabilir, sipariş tutarını kredi kartınıza iade ettirebilir veya kredi çeki alabilirsiniz. Kredi çekinizi dilediğiniz zaman ve dilediğiniz mağazamızda kullanabilirsiniz.

Hediye gönderilmiş bir ürünü nasıl değiştirebilirim?

Hediye ürün değişimlerini, Ipekyol Giyim San. Paz. Ve Ticaret. A.Ş altındaki, ilgili ürünün markasına ait mağazalarımızdan yapabilirsiniz. Hediye Değişim Kartınızı yanınızda bulundurmanız gerekmektedir.

Satın aldığım Miss Ipekyol etiketli ürünü nasıl değiştirebilirim?

Miss Ipekyol etiketli ürünlerinizin değişimini outlet mağazalarımızdan yapabileceğiniz gibi kargo ile iade de gerçekleştirebilirsiniz. İade kargo gönderirken iade formunu doldurmayı ya da gönderi üzerine aşağıdaki adresi yazmayı unutmayın. MNG Kargo ile gönderilen iadelerde sizden ücret talep edilmez.
(ARVATO LOJİSTİK Orhanlı Orta Mh. Öztaş Sk. Logipark Sitesi No:11/1 D Blok Tuzla/İstanbul PK 34940 Müşteri No: 719031717)

Mağazadan gönderilen ürünü nasıl iade edebilirim?

Mağazadan size gönderilen ürünlerimizin iadesi için iade formunu bu linke tıklayarak indirebilirsiniz. Formu yazdırıp üzerindeki talimatları takip ederek iade işleminizi tamamlayabilirsiniz. Formu bastırma imkânınız yok ise paketinizin üzerine aşağıdaki bilgileri yazmalısınız.
(Arvato Lojistik Orhanlı Orta Mh. Öztaş Sk. Logipark Sitesi No:11/1 D Blok Tuzla/İstanbul Posta Kodu: 34940 "Karşı ödemelidir (Ücret Alıcı-ÜA) MNG Kargo Müşteri No:719031717")

Ürünü iade ederken kargo ücreti öder miyim?

Hayır, aynı gün teslimat hizmeti kullanmadan verdiğiniz tüm standart gönderilerinizin iadesini ücretsiz olarak gerçekleştirebilirsiniz.

İade etme süresi kaç gündür?

Tüketici Kanunu'ndaki, "Sebep Göstermeden Cayma Hakkı" maddesine göre, ürünü teslim aldığınız tarihten itibaren ilk on dört (14) iş günüdür. Üründen kaynaklanan herhangi bir kusur sebebiyle yapacağınız iadelerde, teslim tarihinden itibaren 45 gün içerisinde iade işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Siparişimi iptal ettim, iadesini ne zaman ve nasıl geri alacağım?

İptal işlemini tamamladığınızda iptal edilen ürünler ile ilgili bilgi e-posta adresinize gönderilir. Ödeme şeklinize göre para iadesi gerçekleştirilir ve tarafınıza e-posta ile bilgilendirme yapılır. Para iadesinin hesabınıza yansıma süresi bankaların işlem sürelerine göre farklılık gösterebilir.

Taksitli ödemelerimin iadesi nasıl yapılır?

Ödemenizi taksitli olarak yaptığınızda, iadeniz her ay kartınıza, taksit tutarları kadar artı bakiye olarak yansıyacaktır. Yapılan iadenin kredi kartınıza her ay taksitli olarak yansıması tamamen bankaların süreç ve uygulamalarıyla ilgilidir. İade işlemini ekstrenizde görebilir, konu hakkında detaylı bilgiyi bankanızdan alabilirsiniz.

İade işleminden ne kadar zaman sonra geri ödeme hesabıma yansır?

İade ettiğiniz tüm ürünlerin iade şartlarına uygunluğu kontrol edilir. İadeniz kabul edilip para iadeniz gerçekleştiğinde e-posta ile bilgilendirilirsiniz. İadenin hesabınıza yansıma süresi banka tarafından belirlenir.

İade koşulları nelerdir?

Kullanılmamış ve tadilat yapılmamış ürünlerinizi, fatura ya da fişiniz ile birlikte fatura tarihinden itibaren en geç 45 gün içerisinde değiştirebilir ya da iade edebilirsiniz. İade etmek istediğiniz ürünler ilgili birimlerce incelenir ve iadesi için onay aşamasına geçer. Bu süreç ortalama 2 ila 5 iş günü sürebilir.

İade etmek istediğiniz ürünlerin orijinal ambalajının hasar görmediğinden ve kullanılmamış olduğundan emin olun. Kullanım hatası sonucu zarar görmemiş ürünlerin iadesi kabul edilir. Satın almış olduğunuz ürünün değişimini mağazalarımızdan yapabilirsiniz.

Küpe ve benzeri kişisel kullanım ürünlerinin, hijyenik sebepler dolayısıyla değişim ve iadesini maalesef kabul edemiyoruz.
Ipekyol Outlet mağazalarından aldığınız eski sezon ürünlerin iade ve değişim işlemlerini sadece Ipekyol Outlet mağazalarından yapabilirsiniz.