Kozmetik Sıkça Sorulan Sorular

Koku seçeneği olarak çamaşır kokusu ve pudralı kokular var mı?

Kokularımız içeriklerinde; meyve, tatlı, çiçek, oryantal, narenciye, odun notaları barındırmaktadır.

Kolonyalar da dezenfektan özelliği var mı?

Ürünlerimiz dezenfekte görevi üstlenmek amacıyla üretilmemiştir. Fakat kolonyalarımız 80° alkol içermektedir ve yapılan pek çok akademik araştırmada 70° üzeri alkol içeren ürünlerin virüs ve bakteriler üzerinde etkili olduğuna dair çalışmalar mevcuttur.

Erkek kokularınız var mı?

Kokularımız İpekyol kadınına özel tasarlanmıştır fakat koku seçimlerinde her iki cinsiyetin de kullanımına uygun olması durumu göz önünde bulundurularak tüm ürünlerimiz üretilmiştir.  

Egzamaya zararlı mı?

Ürünlerimiz hassas ciltlere sahip 20 kişilik gönüllü üzerinde test edilmiştir ancak egzama gibi sağlık durumlarında doktorunuza danışarak kullanmanızı tavsiye ederiz.

Kokular ne kadar süre kalıcı?

Koku kalıcılıkları; cilt tipi, kullanım alanı, kullanım miktarı, cilt nem düzeyi ve ürün tipi gibi özelliklere göre farklılık göstermektedir. Bu yüzden kalıcılıkları için net bir süre vermek çok doğru olmamaktadır.

Sabunu nasıl deneyebiliriz?

El & Vücut Losyonu, kolonya ve el kremlerimizi mağazalarımızda deneyimleyebilirsiniz. Ancak sıvı sabunumuz mağazalarımızda görsel olarak sergilenmekte olup herhangi bir numunesi bulunmamaktadır.


Yeni kokular eklenecek mi?

Kullanıcılarımızın beğeni ve isteklerine göre ürün gruplarımıza yeni kokularımız eklenecektir.

Taksit seçeneği yok mu?

Yasal düzenleme gereği kozmetik ürünler için taksit seçeneği bulunmamaktadır.

Kozmetik ürünlerinizde, vücutta herhangi bir alerjik reaksiyona sebebiyet verecek bir içerik var mıdır?

Ürün formüllerimizin her biri hassasiyetle hazırlanmış olup insan sağlığı düşünülerek oluşturulmuştur. Aynı zamanda kozmetik ürünlerimize hassas cilde sahip 20 kişilik gönüllü üzerinde dermatolojik test gerçekleştirilmiş olup herhangi bir olumsuzluk rastlanmamıştır. Ancak alerjik cilt tiplerine sahip kişilerde öncelikle ürünlerin cildin görünmeyen bir bölümünde uygulanması tavsiye edilir.

Citrus Limetta erkekler için mi?

Citrus Limetta; Narenciye notalarına sahip, kadın ve erkekler için kullanıma uygun bir kokudur.

Kolonyaları parfüm olarak kullanabilir miyim?

Parfüm olarak kullanılmasında bir sakınca bulunmamaktadır.

Ürünler hassas ciltler için ne kadar uygun?

Sağlık sorunlarına sahip kişilerde müşteri kendi inisiyatifinde veya doktoruna danışarak Ipekyol Kozmetik ürünlerimizi kullanabilir. Ürünlerimiz hassas cilde sahip 20 kişilik gönüllü grup üzerinde dermatolojik olarak test edilmiş olup, testler esnasında herhangi bir olumsuzluğa rastlanmamıştır. 

Ürünler %100 bitkisel mi ve %100 bitkisel içerikli ürünler de üretilecek mi?

Ürünlerimiz bitkisel içeriklerle üretilmektedir fakat bununla ilgili henüz bir sertifikasyon çalışmamız bulunmamaktadır.

Egzamaya / egzama gibi bir deri hastalığına sahibim. Kozmetik ürünlerinizin kullanımında sorun yaşar mıyım?

Sağlık sorunlarına sahip kişilerde müşteri kendi inisiyatifinde veya doktoruna danışarak Ipekyol Kozmetik ürünlerimizi kullanabilir.

Bir Beden Seçin